Za niebieskimi drzwiami

zdjęcie z filmu Za niebieskimi drzwiami
  • Rola: Ciotka Agata
  • Reżyser: Mariusz Palej
  • Muzyka: Michał Szablowski
  • Zdjęcia: Witold Płóciennik
  • Rok: 2016

Ewa Błaszczyk o roli: "Gram tam ciotkę Agatę, która opiekuje chłopcem, w którego to wyobraźni i głowie dzieje się cały ten film. Właściwie jestem postacią wymyśloną, wykreowaną przez jego wyobraźnię. Bardzo ciekawe w tej roli było to, że moja bohaterka się zmienia, że przeżywa jakieś transformacje".Film "Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja, zabiera widzów w niezwykłą podróż. Jest w nim wszystko, co kochają dzieci – ciekawi bohaterowie, tajemnicze potwory i nowi przyjaciele – magiczne, kolorowe ptaki. Opowiada o tym, co się dzieje, gdy zamykasz oczy i zasypiasz… Magiczne drzwi prowadzą do świata „we śnie”. Tak realnego, że można w nim zamieszkać, tak ekscytującego, że chce się go poznawać i tak tajemniczego, że można się go bać. Ten film to pierwsze, zrealizowane z takim rozmachem i efektami specjalnymi polskie kino, które spodoba się całej rodzinie. Pokazuje jak wielką wartością jest siła tkwiąca w rodzicielskiej miłości.

Idąc na ten film do kina, widzowie będą mogli jednocześnie zrobić coś dobrego, bo część dochodów ze sprzedaży biletów, zostanie przekazana Fundacji Ewy Błaszczyk - „Akogo?” Jedną z głównych ról w filmie gra Ewa Błaszczyk założycielka Fundacji „Akogo?”.

Film wyprodukowało TFP we współpracy z: Telewizją Polsat, Fremantlemedia Polska, Heliograf, Alien FX, AB Film Production, Dreamsound oraz Odrą Film. Film współfinansowany jest przez PISF. W rolach głównych występują: Ewa Błaszczyk, Dominik Kowalczyk, Michał Żebrowski, Magdalena Nieć, Teresa Lipowska oraz Adam Ferency. Oglądając ten film wspomagasz fundację “Akogo?” Ewy Błaszczyk. Aby wesprzeć ten cel, honorowy patronat nad filmem objęła Małżonka Prezydenta RP, Agata Kornhauser-Duda.

Galeria z filmu:

zdjęcie z filmu Za niebieskimi drzwiami
zdjęcie z filmu Za niebieskimi drzwiami

Fragmenty filmu: